Stowarzyszenie „Ekologia i Żagle” z największą przyjemnością zaprasza do udziału
w wyjątkowym projekcie pn. „Edukacja ekologiczna dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych województwa małopolskiego”.

Projekt ten skierowany jest do grup przedszkolnych i klas 0-III szkół podstawowych z terenu województwa małopolskiego. Uzyskał częściowe dofinansowanie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Na czym polega wyjątkowość projektu?

Przede wszystkim wyjątkowe jest miejsce, gdzie projekt będzie realizowany i gdzie zaprosimy dzieci wraz z nauczycielami i opiekunami – przystań żeglarska nad zalewem Bagry w Krakowie. Wiosną i jesienią będziemy się tu spotykać z dziećmi, aby mówić i pokazywać im w naturalnym otoczeniu, jak ważna jest troska o środowisko, o czystość wód, o rośliny i zwierzęta, o zrównoważony rozwój.

W jaki sposób prowadzone będą zajęcia?

Zajęcia projektowe odbywać się będą w formie 1-dniowych warsztatów organizowanych w okresie maj – czerwiec oraz wrzesień – październik 2014 w dni powszednie w godz. 9.00 – 15.00. W pojedynczych zajęciach może wziąć udział jedna grupa przedszkolna lub klasa szkolna.

Zajęcia oparte będą głównie na ruchu na świeżym powietrzu i edukacji poprzez zabawę. W trakcie pobytu nad zalewem Bagry dzieci zapoznają się także z podstawową terminologią żeglarską, zobaczą, jak zbudowana jest łódka, dowiedzą się też, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą i w wodzie.

Warsztaty prowadzone będą przez specjalistów z zakresu ekologii oraz animatorów.

Jaki będzie program warsztatów?

W trakcie warsztatów dzieci:

  • zwiedzą przystań żeglarską, obejrzą łódki, żaglówki, motorówki, zapoznają się z zasadami bezpieczeństwa nad wodą i w wodzie, wezmą udział w zajęciach ekologicznych prowadzonych częściowo w sali multimedialnej, a częściowo na zewnątrz, skorzystają z ciepłego poczęstunku, wezmą udział w grze terenowej z wykorzystaniem surowców wtórnych oraz w mini zawodach sportowych.

Jak zgłaszać się do udziału w projekcie?

Grupę przedszkolną lub klasę szkolną może zgłosić na warsztaty wychowawca lub opiekun grupy.

Zainteresowani powinni zgłaszać się do biura Stowarzyszenia, Kraków, ul. Kozia 22, tel. 12 653 05 08, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , aby w pierwszej kolejności uzgodnić planowany termin warsztatów.

Liczba warsztatów zaplanowanych w projekcie – 12.

Koszt udziału w warsztatach wynosi 10 zł za 1 dziecko.

Zapraszamy przedszkola i szkoły do zgłaszania się do udziału w projekcie. Dla dzieci będzie to na pewno wspaniała przygoda i duże przeżycie, a także okazja do poznania czegoś nowego, do rozbudzania zainteresowań i kształtowania pasji.

Może to być również forma atrakcyjnej wiosennej czy jesiennej wycieczki w ciekawe miejsce.

ZAPRASZAMY

 

plakat edukacjaekolog small

Znajdź nas na Facebook i dołącz do nas!