W tym tygodniu gościmy gimnazjalistów z Sułkowic-Bolęcina, którzy na kolejnym turnusie projektu „Z wiatrem w żaglach przez życie” zgłębiają podstawy żeglarstwa, uczestniczą w zajęciach sportowych i integracyjnych, spędzają czas aktywnie i w ruchu.

Młodzież była już na kręglach i na ściance wspinaczkowej, a dziś przeszli swój żeglarski chrzest. Nie obyło się bez emocji J, których na pewno nie zabraknie i jutro w czasie regat kończących turnus. Okaże się wtedy, kto naprawdę złapał żeglarskiego bakcyla J

 

2. edycja projektu „Z wiatrem w żaglach przez życie – aktywna turystyka nad Bagrami” w toku!

8 września przyjechała na przystań nad Bagrami kolejna grupa dzieci. Uczniowie ze szkoły podstawowej w Widomej zgłębiają tajniki żeglarstwa w teorii i praktyce. Byli już na kręglach, a przed nimi jeszcze warsztaty muzealne i zajęcia na ściance wspinaczkowej. Spędzają czas w ruchu i przekonują się, że sport i aktywność to świetna zabawa, która daje wiele satysfakcji.

A my powoli szykujemy się na przyjęcie następnej grupy, która przyjedzie do nas już w przyszłym tygodniu.

Stowarzyszenie „Ekologia i Żagle” z Krakowa w 2013 r. zrealizowało innowacyjny projekt pod nazwą „Z wiatrem w żaglach przez życie - Aktywna turystyka nad Bagrami dla dzieci i młodzieży z terenów wiejskich”, który polegał na przeprowadzeniu siedmiu 5-dniowych turnusów pobytowo – sportowych o profilu żeglarskim nad zalewem Bagry w Krakowie. W projekcie wzięło udział ponad 200 dzieci i młodzieży z małopolskich szkół. Pobyt na turnusie był dla nich wspaniałą, niezapomnianą przygodą, dla wielu pierwszą okazją wejścia na podkład żaglówki, chwycenia steru i szotów w ręce, poczucia „wiatru w żaglach”.

Projekt zyskał bardzo pozytywne opinie nauczycieli i dyrektorów szkół, którzy doceniają nie tylko fakt, iż uczniowie mogli zdobyć nowe umiejętności, ale również to możliwość integracji grup w zupełnie nowych, wymagających warunkach.

Zachęceni tym sukcesem i wsparci dofinansowaniem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego rozpoczynamy obecnie realizację 2. edycji tego projektu.

Podobnie jak w ubiegłym roku przewidujemy 7 pięciodniowych turnusów o charakterze sportowym dla dzieci i młodzieży z terenu województwa małopolskiego w Ośrodku Szkoleniowo – Żeglarskim Horn w Krakowie (www.hornkrakow.pl). Ośrodek zlokalizowany jest na terenie przystani żeglarskiej Klubu Żeglarskiego Horn Kraków (www.kz.hornkrakow.pl), z którym nasze Stowarzyszenie od lat współpracuje na rzecz propagowania żeglarstwa, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, szeroko rozumianego sportu i aktywności fizycznej oraz ekologii i ochrony środowiska.

http://www.malopolskie.pl/images/malopolskie.pl-logo.png

            Szczegółowe informacje znajdują się w kolejnych zakładkach.

Z wiatrem small

Znajdź nas na Facebook i dołącz do nas!