SP56 1Wydawałoby się, że jesienne dni i raczej kiepska pogoda nie sprzyjają aktywności dzieci na świeżym powietrzu, tymczasem wciąż jeszcze przybywają do nas grupy szkolne biorące udział w programie „Edukacja ekologiczna dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych województwa małopolskiego”.
Dziś gościliśmy klasę III a ze Szkoły Podstawowej nr 56 w Krakowie. SP56 7

Dzieci od rana do popołudnia uczestniczą w zajęciach nad wodą i na wodzie. Najpierw uczą się tego, jak należy zachowywać się w pobliżu wody i zachować bezpieczeństwo. Następnie specjalnie dla nich prowadzone są warsztaty ekologiczne, gra terenowa z elementami ekologii, mini zawody sportowe i oczywiście krótkie rejsy po zalewie. Dla niektórych dzieci to pierwsza okazja w życiu, aby stanąć na pokładzie żaglówki! Nie brak poczęstunku i drobnych upominków.

SP5611Wszystkie grupy, które odwiedziły nas do tej pory, są bardzo zadowolone, a wiele dzieci wyraża chęć rozpoczęcia treningów żeglarskich.

 

                W konkursie plastycznym „Wiatr i Woda w Krakowie” wzięło udział 25 szkół z województwa Małopolskiego. Nadeszło 407 prac plastycznych różnych formatów. Komisja obradowała przez 8 godzin i tak przedstawiają się wyniki.

Przedszkole

– nagrody wyróżnienia dla przedszkoli

1 miejsce            Punkt Przedszkolny w Krościenku n. Dunajcem

2 miejsce            Odział Przedszkolny w Konarach

- nagrody indywidualne

1 miejsce            Aleksander Zając (Przeginia)

2 miejsce            Zuzanna Badziarczyk (Krościenko n. Dunajcem)

3 miejsce            Joanna Ciążek (Kasina Mała)

 

Szkoła Podstawowa klasa 0-3

 

– nagrody wyróżnienia dla szkoły

1 miejsce            Szkoła Podstawowa w Brzączowicach

2 miejsce            Szkoła Podstawowa nr 98 w Krakowie z oddziałami integracyjnymi

- nagrody indywidualne

1 miejsce            Bartłomiej Lenart ( Brzączowice)

2 miejsce           Karolina Grochal ( Szkoła Podstawowa nr 24 w Krakowie)

3 miejsce            Joanna Klimczuk ( Buków)

 

Szkoła Podstawowa klasa 4-6

– nagrody wyróżnienia dla szkoły

1 miejsce            Szkoła Podstawowa w Świdniku

- nagrody indywidualne

1 miejsce            Wiktoria Zając (Przeginia)

2 miejsce            Oliwia Głód (Świdnik)

3 miejsce            Magdalena Janas (Stadnik)

Gimnazjum

 

– nagrody wyróżnienia dla szkoły

1 miejsce            Gimnazjum w Przegini

- nagrody indywidualne

1 miejsce            Urszula Furman (Przeginia)

2 miejsce            Karolina Sroka (Przeginia)

3 miejsce            Natalia Kaganiec (Przeginia)

 

Osoby, które nie odebrały nagród w dniu 25.05.2014 podczas Festiwalu "Wiatr i Woda w Krakowie" na Bulwarze Czerwieńskim pod Wawelem zapraszamy do osobistego odbioru na Przystani Klubu Żeglarskiego Horn w Krakowie, ul. Kozia 22 lub wyrażenie zgody na wysłanie nagród za pobraniem opłaty. Telefon kontaktowy 693 123 313.

Stowarzyszenie „Ekologia i Żagle” z największą przyjemnością zaprasza do udziału
w wyjątkowym projekcie pn. „Edukacja ekologiczna dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych województwa małopolskiego”.

Projekt ten skierowany jest do grup przedszkolnych i klas 0-III szkół podstawowych z terenu województwa małopolskiego. Uzyskał częściowe dofinansowanie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Na czym polega wyjątkowość projektu?

Przede wszystkim wyjątkowe jest miejsce, gdzie projekt będzie realizowany i gdzie zaprosimy dzieci wraz z nauczycielami i opiekunami – przystań żeglarska nad zalewem Bagry w Krakowie. Wiosną i jesienią będziemy się tu spotykać z dziećmi, aby mówić i pokazywać im w naturalnym otoczeniu, jak ważna jest troska o środowisko, o czystość wód, o rośliny i zwierzęta, o zrównoważony rozwój.

W jaki sposób prowadzone będą zajęcia?

Zajęcia projektowe odbywać się będą w formie 1-dniowych warsztatów organizowanych w okresie maj – czerwiec oraz wrzesień – październik 2014 w dni powszednie w godz. 9.00 – 15.00. W pojedynczych zajęciach może wziąć udział jedna grupa przedszkolna lub klasa szkolna.

Zajęcia oparte będą głównie na ruchu na świeżym powietrzu i edukacji poprzez zabawę. W trakcie pobytu nad zalewem Bagry dzieci zapoznają się także z podstawową terminologią żeglarską, zobaczą, jak zbudowana jest łódka, dowiedzą się też, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą i w wodzie.

Warsztaty prowadzone będą przez specjalistów z zakresu ekologii oraz animatorów.

Jaki będzie program warsztatów?

W trakcie warsztatów dzieci:

  • zwiedzą przystań żeglarską, obejrzą łódki, żaglówki, motorówki, zapoznają się z zasadami bezpieczeństwa nad wodą i w wodzie, wezmą udział w zajęciach ekologicznych prowadzonych częściowo w sali multimedialnej, a częściowo na zewnątrz, skorzystają z ciepłego poczęstunku, wezmą udział w grze terenowej z wykorzystaniem surowców wtórnych oraz w mini zawodach sportowych.

Jak zgłaszać się do udziału w projekcie?

Grupę przedszkolną lub klasę szkolną może zgłosić na warsztaty wychowawca lub opiekun grupy.

Zainteresowani powinni zgłaszać się do biura Stowarzyszenia, Kraków, ul. Kozia 22, tel. 12 653 05 08, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , aby w pierwszej kolejności uzgodnić planowany termin warsztatów.

Liczba warsztatów zaplanowanych w projekcie – 12.

Koszt udziału w warsztatach wynosi 10 zł za 1 dziecko.

Zapraszamy przedszkola i szkoły do zgłaszania się do udziału w projekcie. Dla dzieci będzie to na pewno wspaniała przygoda i duże przeżycie, a także okazja do poznania czegoś nowego, do rozbudzania zainteresowań i kształtowania pasji.

Może to być również forma atrakcyjnej wiosennej czy jesiennej wycieczki w ciekawe miejsce.

ZAPRASZAMY

 

Znajdź nas na Facebook i dołącz do nas!