Żył sobie raz żeglarz o imieniu Sindbad, który nade wszystko ukochał wyprawy w dalekie kraje. Pewnego dnia Sindbad wyruszył w kolejną podróż w nieznane. Upływały tygodnie, a okręt wciąż płynął po bezkresnym oceanie. Aż nadszedł ranek, w którym Sindbad dojrzał przez lunetę bajeczną przystań. Spodobało mu się owe miejsce. Postanowił zadomowić się w nim na stałe. Tym razem Sindbad – żeglarz dopłynął wraz z grupą przedszkolną nad Zalew Bagry.

Instruktorzy wraz z dziećmi poznali tajemne miejsca i ukryty skarb. Każdy stworzył optymista i dowiedział się o różnicach pomiędzy łódką a żaglówką. Dzieci z Niepublicznego Przedszkola ArcelorMittal Poland Akademia Małych Pociech miały okazję podpatrzeć ptactwo na Zalewie Bagry a także nauczyć się prawdziwych węzłów żeglarskich. Na zakończenie był ciepły poczęstunek z herbatką, rozdanie certyfikatów i upominków. Pogoda była w kratkę i dzięki temu – przedszkolaki doświadczyły, że na żeglarstwo i zabawę zawsze jest dobry czas. Dziękujemy za odwiedziny. Cel osiągnęliśmy – Przedszkolaki też żeglują. 

Żeglarskie przedszkole, to mali żeglarze, którzy przychodzą na warsztaty żeglarskie na przystań z radością. Tu uczą się i bawią do woli w „Wilków Morskich. Dzieci w trakcie dzisiejszych zajęć, pływały na Optymistach (małych łódeczkach dla dzieci) po Zalewie Bagry gdzie poznały przedsmak morskich przygód, oglądając Podgórze od strony wody, co ważne uczą się samodzielności, wzajemnej tolerancji, a także szacunku do siebie i świata. Kolejna grupa z krakowskiego przedszkola nr 26 Zgromadzenia Sióstr Serafitek była na zajęciach w ramach projektu ”Przedszkolaki też żeglują”. Młoda załoga machała z żaglówek, każdemu szczurowi lądowemu, nawet nie przepuścili wędkarzom..... Na koniec eskapady, zaczął padać deszcz, więc młodzi żeglarze wraz z opiekunami poskładali szybko sprzęt i poszli się wysuszyć. Pierwsze spotkanie z żeglarstwem dzieci zakończył smaczny poczęstunek oraz ciepła herbatka. Zostały rozdane upominki i certyfikaty. Kolejna ekipa przedszkolaków, wyjechała od nas uśmiechnięta i zadowolona. A my czekamy na następnych gości........:-)

 

 

Wiadomo nie od dziś, że najlepszą zabawą dla dziecka jest zabawa na świeżym powietrzu. A co powiecie na zabawę na przystani żeglarskiej? A nauka przez zabawę?Na przystani żeglarskiej nie tylko oglądamy łódki i inny sprzęt żeglarski. Przystań to miejsce do zabawy i poznanie otaczającej przyrody.

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola ArcelorMittal Poland Akademia Małych Pociech wzięła udział w projekcie „Przedszkolaki też żeglują” -to już trzecia grupa w ramach tegorocznego projektu współfinansowanego przez Gminę Miejską Kraków. „Cała załoga” z przedszkola przygotowała specjalne żaglówki podczas zajęć plastyczno-technicznych, które wzięły udział w regatach. Pod opiekąInstruktora ze Stowarzyszenia Ekologia i Żagle dzieci odbyły, krótkie rejsy po Bagrach, zagraliśmy w piłkę. Pogoda nam sprzyjała! Było słońce i nie padał deszcz.

Wyprawa na przystań żeglarską nie musi oznaczać tylko żeglowania, ale to przede wszystkim ruch na świeżym powietrzu, nauka przez zabawę i mnóstwo radości. Wtedy nasze dzieci polubią wodę i sport. Zadbajmy o to od wczesnych lat. Do zobaczenia i zapraszamy dzieci i młodzież w każdym wieku! 

Dziś 4.05.2015r. na akwenie Bagry Wielkie można było wypatrzeć żeglujące przedszkolaki. Wszystko za sprawą projektu „Przedszkolaki też żeglują” organizowanego przez Stowarzyszenie Ekologia i Żagle i współfinansowanego przez Gminę Miejską Kraków. Dzisiaj był dzień żeglowania przedszkolaków z przedszkola Misie Filipisie.Wiatr i moc silnika pozwoliły dzisiaj na żeglarskie szaleństwa co sprawiło niemałą radość dzieciom, niektórzy dostrzegli perkozy, kaczki krzyżówki, łyski. Pomimo pogody w kratkę spotkanie się udało wyśmienicie – była teoria, były mini regaty, było o bezpieczeństwie i były morskie opowieści. Na koniec dzieci dostały certyfikaty i drobne upominki. Kolejna grupa odwiedzi nas 6 maja. Dziękujemy nauczycielom za pomoc.

Przedszkolaki też żeglują - edycja II 2015

Stowarzyszenie „Ekologia i Żagle” ma przyjemność przedstawić ofertę ciekawych, innowacyjnych zajęć dla małopolskich przedszkolaków. Zajęcia w formie warsztatowej realizowane będą na przystani żeglarskiej nad zalewem Bagry w Krakowie przy ul. Koziej 22 w ramach specjalnego programu pn. Przedszkolaki też żeglują”, który otrzymał częściowe dofinansowanie z Urzędu Miasta Krakowa.

Cele projektu

Projekt ”Przedszkolaki też żeglują” ma na celu pokazanie możliwości bezpiecznego i aktywnego spędzania czasu wolnego, a także zdobycie przez dzieci nowych umiejętności oraz integrację grupy w praktycznym działaniu. Chcemy też zaszczepiać dzieciom wrażliwość i potrzebę troski o środowisko naturalne.

Kto może wziąć udział w warsztatach?

Zapraszamy grupy krakowskie przedszkolne do zgłaszania się do udziału w tym projekcie. Dla dzieci będzie to wspaniała przygoda i okazja do niezapomnianej zabawy, ruchu i aktywności w ciekawym, a wciąż mało znanym zakątku Krakowa. Będzie to też sposobność do poznania wielu nowych i pożytecznych rzeczy, a być może nawet do zainteresowania się sportem.

Zajęcia będą mieć charakter warsztatów angażujących dzieci i wykorzystywać różnorodne środki dydaktyczne oraz aktywne metody pracy.Będą trwać 3,5 godziny. Przeznaczone są dla grup 25-osobowych (4-7 latki). Dopuszczamy możliwość łączenia grup wewnątrz przedszkola. Odbywać się będą okresie kwiecień – czerwiec 2015 r. Uczestnicy ponosić będą koszty tj. 10 zł/osoba.

Jak się zgłosić do projektu?

Rezerwacji można dokonać w biurze Stowarzyszenia telefonicznie pod numerem 12 653 05 08 lub wysyłając mail na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Koordynator projektu

Miłosława Miłoń

ZAPRASZAMY

Znajdź nas na Facebook i dołącz do nas!